[صفحه اصلی ]   [Archive] [ English ]  
بخش‌های اصلی
درباره معاونت ::
اخبار ::
آئین‌نامه‌ها ::
تفاهم‌نامه‌های همکاری::
همایش های بین المللی::
سازمان های بین المللی::
امکانات و فرصت ها::
تسهیلات پایگاه::
کارگروه ملی همکاری با آلمان::
روز علم ایران و آلمان ::
برقراری ارتباط::
::
کاتالوگ انگلیسی دانشگاه

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دوره های آموزشی ICTP

AWT IMAGE

دوره های آموزشی

مرکز فیزیک نظری پروفسور عبدالسلام

..
RSS

AWT IMAGE

..
تبادل دانشجو (IAESTE)

AWT IMAGE

..
:: دیدار رایزن فرهنگی سفارت عراق با دانشگاه ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۱۰/۳۰ | 

دیدار رایزن فرهنگی سفارت عراق با دانشگاه

روز شنبه ۲۷ دی ماه ۱۳۹۴ خانم دکتر زاهده احمد دخیل رایزن فرهنگی سفارت عراق در ایران و هیأتی از دانشگاه الکرخ عراق شامل دکتر ثامر عبدالامیر حسن رئیس دانشگاه و معاون اداری، مدیر همکاری‌های بین‌المللی، رئیس بخش مهندسی و مشاور و رئیس دفتر دانشگاه الکرخ با دکتر برخورداری رئیس دانشگاه، دکتر شاه‌حسینی مدیر همکاری‌های علمی و بین‌المللی، دکتر احمدیان رئیس پردیس دانشگاهی، دکتر واحدی معاون پژوهشی و امور‌بین‌الملل پردیس دانشگاهی و دکتر نویدبخش معاون آموزشی پردیس دانشگاهی و با حضور کارشناسان دفتر همکاریهای علمی و بین‌المللی ملاقات نمودند.

در جلسه ملاقات پس از خوشامدگوئی دکتر برخورداری به هیأت عراقی و اظهار آمادگی و تمایل نسبت به همکاری دانشگاه علم و صنعت ایران با دانشگاههای عراق منجمله دانشگاه الکرخ، دکتر شاه‌حسینی به معرفی توانمندیهای دانشگاه پرداختند و هیأت عراقی نیز دانشگاه الکرخ را معرفی و رئیس دانشگاه الکرخ از دانشگاه علم و صنعت ایران جهت تربیت استاد و دانشجو و انجام تجهیزات آزمایشگاهی درخواست همکاری نمود. خانم دکتر دخیل نیز تمایل دانشگاههای عراق و حمایت از آنها جهت همکاری با دانشگاههای ایران بخصوص دانشگاه علم و صنعت ایران را اعلام نمود. در ادامه دکتر احمدیان ضمن معرفی پردیس دانشگاه و اینکه دانشگاه علم و صنعت ایران با توجه به قدمت از ابتدا برای تربیت مهندس برای صنعت تأسیس گردیده است، پیشنهاداتی برای انجام همکاری ارائه نمود و قرار شد از طریق وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مورد بررسی و برای  اجرائی شدن آن اقدامات لازم انجام گیرد. در ادامه دکتر واحدی به عنوان رابط همکاری با دانشگاههای عراق در مورد زمینه‌های همکاری با رایزن فرهنگی سفارت عراق و دانشگاه الکرخ گفتگو نمودند.

در خاتمه دکتر برخورداری و دکتر شاه‌حسینی گفتگو در بررسی راههای همکاری را جمع‌بندی نمودند.

هیأت عراقی همچنین از آزمایشگاههای آفاق دانشکده مهندسی برق و آزمایشگاه خستگی و شکست دانشکده مهندسی مکانیک بازدید و در طی بازدید توضیحات لازم به ترتیب توسط دکتر چلداوی و دکتر آیت‌اللهی ارائه گردید.

دانشگاه الکرخ جزء دانشگاههای جدید در کشور عراق به شمار می‌رود که در سال ۲۰۱۴ در پی برنامه تبدیل دانشگاه علوم دانشگاه بغداد به دانشگاهی مستقل ایجاد شد. دانشگاه الکرخ در حال حاضر دارای چندین دانشکده در حوزه‌هائی چون علوم پایه، سنجش از راه دور، ژئو فیزیک، انرژهای‌تجدید‌پذیر (بادی و خورشیدی)، نانو تکنولوژی، مواد پیشرفته، نانو فیزیک، نانو شیمی، مهندسی منابع آب و سنجش نانو می‌باشد.

AWT IMAGE    AWT IMAGE

دفعات مشاهده: 1801 بار   |   دفعات چاپ: 478 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

کد امنیتی را در کادر بنویسید >
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
Persian site map - English site map - Created in 0.4 seconds with 54 queries by YEKTAWEB 3701