[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
درباره معاونت ::
مدیریت‌ها::
آئین‌نامه‌ها ::
تفاهم‌نامه‌های همکاری::
سازمان های بین المللی::
امکانات و فرصت ها::
اخبار ::
تسهیلات پایگاه::
کارگروه ملی همکاری با آلمان::
روز علم ایران و آلمان ::
اخذ روادید مهمانان خارجی::
برقراری ارتباط::
::
کاتالوگ انگلیسی دانشگاه

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دوره های آموزشی ICTP

AWT IMAGE

دوره های آموزشی

مرکز فیزیک نظری پروفسور عبدالسلام

..
RSS

AWT IMAGE

..
تبادل دانشجو (IAESTE)

AWT IMAGE

..
:: انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه علم و صنعت و دانشگاه East China Jiaotong ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۳/۱۳ | 
امضای تفاهم نامه همکاری با دانشگاه  East China Jiaotong

هیات چینی از دانشگاه  East China Jiaotong، یازدهم خردادماه 1398 از دانشگاه علم و صنعت ایران بازدید و رئیس دو دانشگاه، قرارداد همکاری متقابل امضا کردند.
هیات چینی شامل رئیس دانشگاه، رئیس دانشکده فوق لیسانس، رئیس دانشکده زبان خارجی، رئیس دانشکده تعمیر ماشین آلات و رئیس دانشکده بین الملل دانشگاه East China Jiaotong بودند که ابتدا در جلسه ای که در سالن جلسات ریاست دانشگاه و با حضور دکتر ذاکری (رئیس دانشگاه)، دکتر صدر (مشاور عالی رئیس و مدیر کل حوزه ریاست)، دکتر شاه حسینی (معاون بین الملل)، دکتر موسوی (مدیر امور آموزش های بین الملل)، دکتر دلیری (مدیر برنامه ریزی و همکاری های بین الملل)، دکتر فاضل (رئیس دانشکده مهندسی راه آهن) و دکتر قدرتی امیری (رئیس دانشکده مهندسی عمران) برگزار شد، شرکت کردند.
در این نشست مشترک، ابتدا دکتر شاه حسینی (معاون بین الملل دانشگاه) به معرفی قابلیت ها و توانمندی های دانشگاه علم و صنعت ایران در زمینه های مختلف پرداخت. وی تصریح کرد: دانشگاه علم و صنعت ایران، قطب حمل و نقل دانشگاهی کشور است و افزود: دانشگاه فعالیت های بین المللی مناسبی در زمینه حمل و نقل در مجلات و قطب های علمی دارد و طرح های کلان ملی طراحی قطار سریع السیر، طراحی پلتفرم خودروی کلاس B و طراحی موتور هواپیمای 100 تا 150 نفره در زمینه حمل و نقل در این دانشگاه در حال اجراست.
معاون بین الملل دانشگاه تاکید کرد: دانشگاه با قدرت تولید محصولات علمی در زمینه علم و فناوری را در بالاترین سطح در کشور با تقویت دانشکده های مهندسی و دنبال کردن همکاری های علمی بین المللی با دانشگاه ها، موسسات تخصصی و مراکز تحقیقاتی جهان پی گیری می نماید. وی با اشاره به اینکه دانشگاه علم و صنعت ایران نقطه کانونی ارتباط دانشگاه های کشور با کشور آلمان است، افزود: در زمینه همکاری علمی دانشگاه با دیگر کشورها نیز میز ارتباطات داریم که میز ارتباط با کشور چین از آن جمله است.
دکتر شاه حسینی با اشاره به انعقاد 90 تفاهم نامه همکاری دانشگاه با کشورهای دیگر، گفت: خوشبختانه دانشگاه علم و صنعت ایران، در زمینه فعال سازی تفاهم نامه های همکاری، رتبه نخست کشور را دارد و آمار نسبت تفاهم نامه های فعال به کل تفاهم نامه ها، نشان می دهد تا چه حد در اجرای تفاهم نامه های همکاری جدی هستیم.
معاون بین الملل دانشگاه اولویت های دانشگاه برای همکاری با دانشگاه جیائوتنگ چین را حمل و نقل و سپس مهندسی کامپیوتر، مخابرات، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد و نفت و گاز اعلام کرد و تبادل استاد بین دو دانشگاه، برنامه ریزی برای برگزاری دوره های کوتاه مدت، همکاری در برگزاری سمینارها و کنفرانس های بین المللی، تبادل دانشجو و فرصت مطالعاتی متقابل را به عنوان زمینه های همکاری مشترک، پیشنهاد کرد.
در ادامه نشست، اعضای هیات چینی به معرفی دانشکده های خود پرداختند. هیات چینی ضمن ابراز تمایل به ایجاد همکاری با دانشگاه علم و صنعت ایران، دایر شدن دانشکده کنفسیوس در دانشگاه علم و صنعت ایران را پیشنهاد کرد و بر همکاری در حوزه راه آهن تاکید کرد. همچنین از ریاست دانشگاه برای بازدید از دانشگاه East China Jiaotong  دعوت به عمل آمد.
سپس دکتر ذاکری (رئیس دانشگاه)، ضمن خیرمقدم به هیات چینی و آرزوی اقامتی خوش در ایران، گفت: با توجه به انعقاد قرارداد در خصوص راه آهن سریع السیر بین دولت های ایران و چین، به نظر می رسد دانشگاه های دو کشور می توانند در جهت اجرایی شدن آن نقش آفرینی کنند. دکتر ذاکری ضمن معرفی دانشکده مهندسی راه آهن و گرایش های آن، گفت: در دانشگاه ما دانشکده های دیگری از جمله مهندسی عمران و مهندسی مکانیک با قدمت طولانی و رتبه های خوب در نظام های رتبه بندی های بین المللی، در حوزه حمل و نقل فعال هستند و در کنار اینها، در زمینه حمل و نقل پژوهشکده ها، مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاه های تخصصی نیز داریم. وی افزود: با توجه به پروژه   One Role One Beltدر دولت چین که در ادامه طرح جاده ابریشم تعریف شده است، تمایل داریم در مباحث حمل و نقل و مباحث بنیادین آن همکاری مشترک داشته باشیم. همچنین با توجه به اینکه حدود 65 درصد دانشجویان ما در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول تحصیل هستند، زمینه همکاری برای فرصت های مطالعاتی و استفاده متقابل از ظرفیت های دانشگاه ها فراهم است و ما برای مبادله دانشجو و دانشجوی مشترک اعلام آمادگی می کنیم.
در انتهای جلسه، تفاهم نامه همکاری بین دو دانشگاه توسط دکتر ذاکری (رئیس دانشگاه) و دکتر Ming )رئیس دانشگاه  (East China Jiaotong امضا شد.
سپس هیات چینی از آزمایشگاه ها و امکانات دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه بازدید کردند.

 
Persian site map - English site map - Created in 0.18 seconds with 53 queries by YEKTAWEB 4061