[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
درباره معاونت ::
مدیریت‌ها::
آئین‌نامه‌ها ::
تفاهم‌نامه‌های همکاری::
همایش های بین المللی::
سازمان های بین المللی::
امکانات و فرصت ها::
اخبار ::
تسهیلات پایگاه::
کارگروه ملی همکاری با آلمان::
روز علم ایران و آلمان ::
برقراری ارتباط::
::
کاتالوگ انگلیسی دانشگاه

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دوره های آموزشی ICTP

AWT IMAGE

دوره های آموزشی

مرکز فیزیک نظری پروفسور عبدالسلام

..
RSS

AWT IMAGE

..
تبادل دانشجو (IAESTE)

AWT IMAGE

..
:: توسعه همکاری‌های دانشگاه علم وصنعت ایران و دانشگاه پلی تکنیک سن‌پترزبورگ ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۹/۷ | 
توسعه همکاری‌های دانشگاه علم وصنعت ایران  و دانشگاه پلی تکنیک سن‌پترزبورگ
 
همزمان با چهارمین نشست روسای دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه  که در روز شنبه سوم آذر ماه 1397 در مرکز همایش‌های بین‌المللی منطقه آزاد کیش برگزار شد، تفاهم نامه ای بین دو طرف به امضا رسید.
بر همین اساس، پیوست تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه پلی‌تکنیک سن‌پترزبورگ برای توسعه همکاری پژوهشکده توربین گاز و قطب علمی اتوماسیون و بهره‌برداری از سامانه‌های قدرت دانشگاه علم وصنعت ایران با انستیتو انرژی و حمل و نقل دانشگاه سن‌پترزبورگ به امضا رسید.
شایان ذکر است این سند همکاری پیرو تفاهم‌نامه منعقد شده بین دو دانشگاه در اجلاس دوم روسای دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه در تهران به امضا رسید. پس از بازدید هیاتی از اساتید دانشگاه سن‌پترزبورگ از دانشگاه علم و صنعت ایران در بهار 1396، سفر متقابل و بازدید از آن دانشگاه انجام شد و روسای دو دانشگاه در آبان 1396 مذاکره کردند. سپس مذاکرات کارشناسی بعدی بین دو دانشگاه، برای توسعه همکاری در زمینه توربین گاز و سامانه‌های قدرت تنظیم و امضا شد. همچنین در جریان ملاقات انجام شده مقرر شد که برای تبادل دانشجوی دکترا بین دو دانشگاه برنامه‌ریزی شود.
در نشست‌های اجلاس روسای دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه، که روسا و معاونین 18 دانشگاه از روسیه و 13 دانشگاه از ایران در آنها حضور داشتند، گزارش پیشرفت‌های حاصل شده از اجلاس سال گذشته که در مسکو برگزار شده بود توسط روسای هیات‌های دانشگاه‌ها ارائه شد. همچنین ظرفیت‌ها و چالش‌های موجود در همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاهی بین دو کشور مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

Persian site map - English site map - Created in 0.11 seconds with 53 queries by YEKTAWEB 4004